Search Player

Search Player

Image Name Team Position Favorite Movite Accolades Number
Bret Bergey 1 Midfield/Attack 6
Brody Murphy 1 Goalie 33
Bryson Kolinsky 1 Attack 12
Casey Rose 1 Midfield 15
Colin Jung 1 Attack 1
Erik Thelander 1 Defense 36
Griffin Erdman 1 Midfield Rocky Natinal Jr Honor Society, Forward for the Phila Hocky Club 2005 hockey team, currently ranked #1 in the U.S. 4
Guy Villari 1 Defense Step Brothers Honor Student, BLLC Zeus and Academy 2023, DMS football captain 8th grade, 7th grade. 8
Kevin Carson 1 Midfield Lord of the Rings 22
Marek Seaman 1 Midfield World Series Youth Lacrosse 2017, Nike Blue Chip Summer 2018, 4th place PA State winner for Wrestling 17
Michael Waite 1 Defense 24
Sam Barton 1 Defense 42
Sean Wilson 1 Defense 23
TJ Shillingford 1 Midfield 11
Zach Hulme 1 Attack Ted B. Love Academy Team 2018/19, Nike Blue Chip Summer 2018, 2023 Dukes National Team 2017/18 43
Zeke Kane 1 Midfield 10
JV Johnson 1
Bo Horvath 1 Midfield Uncle Drew 2 x CCLA All-Star, 2018 Nike Blue Chip, 2023 Academy Team 5
Aidan Naughton 2 Defense 5
Andrew Kirkpatrick 2 Midfield/ Face Off 21
Ben Orye 2 Midfield 16
Christopher Nevy 2 14
Colin Andreoli 2 Attack/Mifield Happy Gilmore 28
Demetri Ferentinos 2 Midfield 31
Evan Golato 2 Attack/Midfield 88
Kyle Ridpath 2 FO/Midfield 3
Ronan Miller 2 Midfield/FOGO Creed Selected to complete in the 2018 Face Off Academy National Showcase 11
Seamus Seamus 2 Goalie Hacksaw Ridge 33
Kevin Carson 2 Midfield/Attack 22
Shane Hall 2 13
Zach Myers 2 41
Ben Anton 3 Defense 30
Bo Freebery 3 Attack Creed 2
Brady OKane 3 Midfield 3
Braeden Korb 3 Midfield/LSM The Martian 2016/17 Asst Capt Henderson MS A hockey team, Academic Honor Roll 2017/18, CYO track and field 2017/2018 Regional, Divisional and Area A medal winner, 2017/2018 Archdiscese of Phila Championships Qualifier, Co-Captain 7th grade Peirce football team20 22
Chase Cellucci 3 Defense Billy Madison 2 x Swimming Junior Olympic qualifier,Chester County CC Gold Medalist in 50m breast stroke & Bronze Medalist in 50m freestyle, 2016 Bert Bell Football Champion 105lb Varsity 29
Dylan Jaszcz 3 Midfield 18
Evan Large 3 Attack/Midfield 23
Gavin Seaman 3 Defense 2024 Academy Team, Distinguished Honor Roll 24
Jack Guido 3 Goalie 1
Jack Long 3 Midfield The Pursuit of Happiness Captain of the football team 17
John Majka 3 Defense Dodgeball: A True Underdog Story 42
Kai Lopez 3 FO/Midfiled Black Panther 28
Kevin Dolan 3 Attack/Midfield Miracle 2018 Chester County All Stars 14
Lucas Vahey 3 Midfield 15
Lukas Ryan 3 Defense Jaws Math League, CYM Basketball and Football, Honor Roll Student 5
Luke Montanye 3 Defense 21
Max Abrahams 3 Midfield/Attack 32
Nick Wehmeyer 3 Midefield/ Face Off Black Panther Honor Roll, Wrestling: 2x PA State place winner, 2x MAWA Eastern National place winner 13
Rowyn Nurry 3 Attack Godfather 10
Ryan Metz 3 Midfield 8
AJ McQuade 4 Attack 22
Brady Colarik 4 Midfield 27
Chase Coda 4 Attack 6th grade: Won Math and Tech Ed achievement awards, Honors. 5th grade: Won academic and artistic awards, Honors 26
Colin Decker 4 Goalie 7
Declan Brown 4 Attack/Midfield 11
Evan McFadden 4 Defense 43
Jack Phillips 4 Attack 3
Jack Hyman 4 Defense 16
Jim ODonoghue 4 Defense/Midfield 87
Joseph Wood 4 Midfield Napolean Dynamite 25
Joshua Graham 4 Attack/Midfield 50
Robbie Lohkamp 4 Midfiled 9
Ryan Metz 4 MIdfield 4
Aaron Headly Titans Attack 95
Braden Warwick Titans 7
Chris Capozzoli Titans Attack 8
Colin Kelly Titans 53
Declan Kiely Titans 12
Jack Chesman Titans Defense 55
Jake McQuade Titans 9
Joey Lanci Titans 22
Johnny Leake Titans 10
Joseph Orye Titans Midfield/Attack 11
Logan Keenan Titans 99
Nicholas Horton Titans Attack 84
Paul Chromo Titans 31
Roman Seaman Titans 21
Logan Bruette 6 88
Luca Scopio 6 27
Luke Crispin 6 Midfield 11
Mac Crawford 6 Defense/Attack/LSM 13
Will Sharkey 6 35
Andrew Higgins 6 24
Brennan Nurry 6 66
Brody McLaughlin 6 16
Dylan Colvin 6 Defense 33
Ethan Potochar 6 21
Evan Reilly 6 14
Jackson Harding 6 Midfield/Attack 18
Jake Getty 6 31
John Orsini 6 Midfield/Attack 3
Kaelum Chandler 6 Defense 78
Max Abrahams 1 Midfield 32
Ben Anton 9 Defense 44
Max Abrahams 9 Midfield 32
Chase Cellucci 9 Defense Billy Madison Two time swimming Junior Olympic qualifier, Chester County CC Gold Medalist in 50m Breast Stroke & Bronze Medalist in 50m Freestyle, 2016 Bert Bell Football Champion 105lb Varsity. 29
Brady Colarik 9 20
Colin Decker 9 Goalie 7
Kevin Dolan 9 Midfield/Attack Miracle 2018 Chester County All Stars 19
Noah Driggs 9 Attack 4
Bo Freebery 9 Attack Creed 2
Joshua Grahma 9 Attack/Midfield 50
Jack Guido 9 Goalie 1
Jack Hyman 9 Defense 16
Dylan Jaszca 9 Midfield 18
Drew Keaveney 9 Goalie Maze Runner 33
Braeden Korb 9 Midfield The Martian 2016/17 Asst Capt Henderson M.S. A hockey team, Academic Honor Roll 2017/18 school year, CYO Track and Field 2017/18 Regional, Divisional and Area A medal winner, 2017/18 Archdioscese of Phila Cahmpionship qualifier, Co-Capt 7th grade Peirce Football team 22
Evan Large 9 Attack 23
Robbie Lohkamp 9 Midfield 9
Jack Long 9 Midfield The Pursuit of Happiness Captain of football team 17
Kai Lopez 9 Midfield/FO Black Panther 28
John Majka 9 Defense Dodgeball: A True Underdog Story 42
Evan McFadden 9 Defense Die Hard Honor roll Peirce MS, Recipient of "Outstanding Student/Citizenship award" at Mary C. Howse Elem, Nike EYBL AAU basketball team, Team Final, #1 draft pick in Downingtown basketball league. 43
Ryan Metz 9 Midfield 8
Luke Montanye 9 Defense 21
Rowyn Nurry 9 Attack 10
Jack Phillips 9 Attack 27
Brad Piffath 9 LSM/Defense 6
Lukas Ryan 9 Defense Jaws Math club, CYM basketball and football, Honor Roll student 5
Trevor Sardis 9 0
Gavin Seaman 9 Defense Academy 2024, Distinguished Honor Roll 24
Luke Stokes 9 Defense 15
Jack Trymbiski 9 Attack Rudy Honors, Student Council 99
Lucas Vahey 9 Midfield 30
Nick Wehmeyer 9 Midfield - F/O Black Panther Honor Roll, Wrestling: 2x PA State winner, 2x MAWA Eastern National place winner 13
Sam Barton 10 Defense 42
Charles Bogert 10 Goalie Dukes National 2023 Team 94
Billy Carney 10 Happy Gilmore 26
Austin Connor 10 Midfield 2
Seamus Deviney 10 Goalie 33
Lucca DiBartolomeo 10 Defense Venom 21
Sean Donaldson 10 Midfield Stand By Me 15
Wells Flinn 10 Attack Deadpool 13
Jake Fox 10 Attack 63
Bo Horvath 10 Midfield Uncle Drew 2 x CCLA All-Star, 2018 Nike Blue Chip, 2023 BL Academy Team 5
Zach Hulme 10 Attack Ted 2018/19 2023 BL Academy Team, Nike Blue Chip 2018, Dukes National 2023 Team 2017/18 43
Patrick Jameison 10 Goalie 1
KJ Kessler 10 7
Bryson Kolinsky 10 Attack 12
Brody Murphy 10 Goalie 33
Hunter Rexford 10 Defense 31
Antonio Santangelo 10 Midfield 3
Marek Seaman 10 Midfield Played in Denver at Youth World Series of Lacrosse, 4th place PA State Winner for Wrestling 17
TJ Shillingford 10 Midfield 11
Julian Sparacino 10 Defense 48
Erik Thelander 10 Defense 36
Guy Villari 10 Defense Step Brothers Honor student, BLLC Zeus and 2023 Academy, DMS football captiain 8th grade, 7th grade 8
Mike Waite 10 Defense 24
Sean Wilson 10 Defense 23
Nicholas Wolff 10 Midfield 40
Chris Capozzoli 5 Attack 8
Jack Chesman 5 Defense 18
Paul Chromo 5 31
Aaron Headley 5 Attack 95
Nicholas Horton 5 Attack 84
Logan Keenan 5 99
Colin Kelly 5 53
Declan Kiely 5 12
Joey Lanci 5 22
Johnny Leake 5 10
Jake McQuade 5 9
Joseph Orye 5 Midfield/Attack 11
Roman Seaman 5 21
Braden Warwick 5 7
Eiljah Hampton 6 4