Brotherly Love Academy – Elite Academy Team

GRADUATION YEAR – 2024

MEET THE PLAYERS OF 2024 Brotherly Love Academy

Ben Anton

Defense 44

Max Abrahams

Midfield 32

Chase Cellucci

Defense Billy Madison Two time swimming Junior Olympic qualifier, Chester County CC Gold Medalist in 50m Breast Stroke & Bronze Medalist in 50m Freestyle, 2016 Bert Bell Football Champion 105lb Varsity. 29

Brady Colarik

20

Colin Decker

Goalie 7

Kevin Dolan

Midfield/Attack Miracle 2018 Chester County All Stars 19

Noah Driggs

Attack 4

Bo Freebery

Attack Creed 2

Joshua Grahma

Attack/Midfield 50

Jack Guido

Goalie 1

Jack Hyman

Defense 16

Dylan Jaszca

Midfield 18

Drew Keaveney

Goalie Maze Runner 33

Braeden Korb

Midfield The Martian 2016/17 Asst Capt Henderson M.S. A hockey team, Academic Honor Roll 2017/18 school year, CYO Track and Field 2017/18 Regional, Divisional and Area A medal winner, 2017/18 Archdioscese of Phila Cahmpionship qualifier, Co-Capt 7th grade Peirce Football team 22

Evan Large

Attack 23

Robbie Lohkamp

Midfield Maze Runner Distinguished Honor Roll - Honors Courses, Academic Acceleration and Enrichment (ACE) Member, 2nd place in Science Fair 2017, 2017 "Odyssey Owl" of the Year for demonstrating leadership, citizenship and respect, Penn Fusion Soccer Academy - Predators, Brotherly Love Academy 2024 9

Jack Long

Midfield The Pursuit of Happiness Captain of football team 17

Kai Lopez

Midfield/FO Black Panther 28

John Majka

Defense Dodgeball: A True Underdog Story 42

Evan McFadden

Defense Die Hard Honor roll Peirce MS, Recipient of "Outstanding Student/Citizenship award" at Mary C. Howse Elem, Nike EYBL AAU basketball team, Team Final, #1 draft pick in Downingtown basketball league. 43

Ryan Metz

Midfield 8

Luke Montanye

Defense 21

Rowyn Nurry

Attack 10

Jack Phillips

Attack 27

Brad Piffath

LSM/Defense 6

Lukas Ryan

Defense Jaws Math club, CYM basketball and football, Honor Roll student 5

Trevor Sardis

0

Gavin Seaman

Defense Academy 2024, Distinguished Honor Roll 24

Luke Stokes

Defense 15

Jack Trymbiski

Attack Rudy Honors, Student Council 99

Lucas Vahey

Midfield 30

Nick Wehmeyer

Midfield - F/O Black Panther Honor Roll, Wrestling: 2x PA State winner, 2x MAWA Eastern National place winner 13